Ulaşım

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİNE ULAŞIM

          Fakültemize Isparta şehir merkezinden ya da otogardan,  halk otobüsü ve  taksi ile ulaşım azami 15 dakika sürmektedir.

 

Karayolu ile Isparta'ya Ulaşım:

 

Komşu iller olan Antalya, Burdur, Konya ve Afyonkarahisar'a karayolu ile devamlı ulaşım sağlandığı gibi, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük illere de her gün günde birkaç kez direkt otobüs kalkmaktadır. Isparta-Ankara seyahat süresi otobüs ile ulaşım tercih edildiğinde mevsim şartlarına göre değişiklik olsa da ortalama 6 saat sürmektedir. Isparta-İstanbul seyahat süresi otobüs ile ulaşım tercih edildiğinde mevsim şartlarına göre değişiklik olsa da ortalama 8 saat sürmektedir. Isparta-İzmir seyahat süresi otobüs ile ulaşım tercih edildiğinde mevsim şartlarına göre değişiklik olsa da ortalama 6 saat sürmektedir. Isparta-Antalya seyahat süresi otobüs ile ulaşım tercih edildiğinde mevsim şartlarına göre değişiklik olsa da ortalama 1.5 saat sürmektedir.

İlimizin İzmir-Konya ve Ankara-Antalya hattı üzerinde olması nedeniyle değişik otobüs işletmeleri İlimize uğramakta ve büyük yerleşim merkezleri dışında diğer uzak illerimize de ulaşım sağlanmaktadır.

 

Havayolu ile Isparta'ya Ulaşım:

 

Süleyman Demirel Havalimanında 29 Ekim 2009 tarihinden bu yana havayolu yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.  23 Aralık 2010 tarihinden itibaren Türk hava Yolları tarafından uçak seferleri İstanbul Atatürk Havalimanından Isparta Süleyman Demirel Havalimanına günübirlik seferler yapılmaktadır. Her gün İstanbul Atatürk Havalimanından, Isparta’ya 13,25’te, Isparta Süleyman Demirel Havalimanından, İstanbul Atatürk Havalimanına 15,30’da uçak seferi bulunmaktadır. Yolculuk süresi 40-60 dakika arasında değişmektedir. Türk hava Yolları, İstanbul bağlantılı olarak dünyanın her köşesine uçuş düzenlemektedir.

Hava yolu ile Antalya’ya ulaşımı sağlanabilir ve ardından 1,5 saatlik bir karayolu ulaşımı ile Isparta şehir merkezine varılabilir.

 DHMİ Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Adres

: Isparta

Tel

: 0246 559 20 08 / 559 20 30

Faks

: 0246 559 20 11

E-mail

: infosuleymandemirel@dhmi.gov.tr

            Süleyman Demirel Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım taksi ve tur şirketlerinin(ekonomik ulaşım şekli) servisleri aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Konumumuza ulaşmak için tıklayınız...

Yayın Tarihi: 27/07/2015
Okunma Sayısı: 9276